неділя, 22 січня 2017 р.

ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ ТА ПЕРШОГО ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ У ХХ
СТОЛІТТІ

    22 січня українці відзначатиють День Соборності, що традиційно асоціюється з єдністю країни. Свято започаткували на честь злуки УНР та ЗУНР, яку проголосили у 1919 році на Софійській площі Києва. І хоч події майже сторічної давнини та сучасність мають багато відмінностей, все ж, саме анексія Криму та бойові дії на Донбасі надали цій даті особливого символізму. Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна.
   Наспрвді український історичний календар 22 січня містить дві знаменні події: проголошення 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республік (так звана  Перша незалежність)  та рівно за рік – Універсалом Директорії Української Народної Республіки – об’єднання УНР і ЗУНР в одну суверенну державу(Злука, або Соборність). Ці події є надзвичайно важливими в історії Української революції 1917– 1921 років і загалом історії України XX століття.
    Цього року Інститут національної пам'яті пропонує вшановувати знаменні дати під лозунгом: «Єднання заради Незалежності». Адже важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.  Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації у довготерміновій перспективі призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн. Отже, тільки незалежність і соборність є запорукою виживання Української державності.
       Напередодні і в День Соборності українці влаштовують флешмоби та об’єднуються у «живі ланцюги». З нагоди Дня Соборності вдруге влаштовується  флешмоб «United Ukraine», що має на меті об’єднати українців не лише в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар