ДО ДНІВ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ
Тут обелісків ціла рота. Стрижі над кручею стрижуть. Високі цвинтарні ворота високу тишу стережуть. Звання, і прізвища, і дати. Печалі бронзове лиття. Лежать наморені солдати, а не проживши й півжиття!
Л.Костенко
У сповнені цвіту, тепла і сонця травневі дні 8 та 9 числа людство відзначає 73 річницю перемоги над нацизмом . Європейці роблять акцент на примиренні, інші на "Можем повторить!" УІНП в рамках інформаційної кампанії до Дня пам’яті та примирення 8 травня створив відеоматеріали про українців, які в лавах об’єднаних націй перемогли агресора. Про історію свята Дня Перемоги вийшло декілька цікавих статей: Б.Івченко в "Українській правді" зосередилась на "Історії свята Дня Перемоги у Радянському Союзі (1947–1965 рр.)", а О.Сурков грунтовно дослідив не тільки історію свята, але й питання, чому з ним відбувалися метаморфози (История «Дня победы». Что за праздник с сединою на висках?) Нове відео від телеканала Еспресо про те, як найбільша війна в історії пройшла всіма українськими землями, руйнуючи все на своєму шляху. Десятки мільйонів загинули та залишилися без власних осель, а жахи про неї залишаться назавжди в нашій пам'яті. Ніколи знову!
Мені ж особисто хотілося звернути увагу на особисті історії :
Ігор Аркуша. Галичани. Історія однієї україно-польської родини
Міфи про Другу світову. Спростування (відео від радіо Свобода)
Міфи про Другу світову. Спростування (відео від радіо Свобода)
Дуже символічною та людяною на мій погляд є світлина, яку розміщую нижче. Вона була зроблена у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. 8 травня 2018 року о 23:01 за київським часом там відбулась акція «Перша хвилина миру». 73 роки тому в Європі запанував мир. Саме у цей час 8 травня 1945 року був підписаний акт про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини.
Немає коментарів:
Дописати коментар